Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Що краще: автокрісло чи бустер?

22 лютого 2368

У пошуках автокрісла, яке не тільки захистить малюка в дорозі, але і зробить поїздку зручнішою, батьки нерідко натрапляють на бустери — різновид утримувальних пристроїв без спинки. На перший погляд, вони здатні забезпечити захист не гірший, ніж повноцінні автокрісла, адже їхнє сидіння м'яке, а висота посадки дає змогу пристебнути дитину звичайним триточковим ременем автомобіля. Часто про це можна почути й від консультантів магазинів, у яких такі пристрої представлені. Але чи безпечний бустер насправді? Чи можна довірити йому життя і здоров'я маленького пасажира? Розберімось, що краще: бустер чи автокрісло?

Автокрісла — це найвищий рівень безпеки

Конструкція повноцінних автокрісел складається з сидіння, спинки, підголівника та додаткових елементів для захисту від бічних ударів. Іноді моделі доповнюють столиками безпеки, які також служать комфорту під час подорожей. Головна особливість крісел — це жорстка основа, яка під час зіткнення бере на себе руйнівну силу і відводить удар від дитини, чим не можуть похвалитися бустери.

Усі автокрісла діляться на вікові категорії, залежно від ваги дитини (а в новому стандарті I-Size використовуються не кілограми, а шкала зросту). Деякі моделі можуть належати одразу до кількох груп, а саме:

  • група 0/0+ (від народження до 15 місяців) — це автокрісла-переноски або автолюльки, які в салоні встановлюються проти ходу руху;
  • група 1 (від 15 місяців до 4 років) — крісла, які кріпляться обличчям назад або вперед, мають п'ятиточкові ремені безпеки та регульовані нахил і висоту підголівника;
  • група 2/3 (від 4 до 12 років) — моделі для старших дітей, які розміщують дитину так, щоб ремінь автомобіля проходив правильно по плечу і стегну.

Легка і надійна установка без компромісів у безпеці — це те, чим автокрісло і бустер відрізняються. Фіксація сучасних крісел у салоні дуже проста: вона проводиться за допомогою ременів безпеки машини або системи ISOFIX, яка забезпечує більш надійне кріплення.

З мінусів автокрісел можна назвати вартість — цінники на універсальні моделі з великою кількістю функцій і налаштувань можуть бути досить великими. Також деякі крісла можуть виявитися важкими та незручними для перенесення між авто. Однак усі недоліки нівелюються їхніми перевагами:

  1. Повноцінна безпека. Автомобільне крісло для дитини з усіх боків захищає дитину в разі аварії або різкого гальмування.
  2. Захист від штрафів. У більшості країн обов'язкове використання автокрісел для дітей до 12 років закріплено законом, зокрема і в Україні.
  3. Комфорт. Багато моделей мають регульовані налаштування для зручного положення дитини під час поїздки.
  4. Інновації. Виробники постійно розробляють і впроваджують нові технології для поліпшення безпеки, як-от додаткові посилення, системи захисту від бокового удару тощо.
  5. Тестування та сертифікація. Більшість автокрісел проходить суворі випробування і сертифікацію, що підтверджує їхню ефективність і надійність.
  6. Стиль. Що не кажи, а сучасні моделі автокрісел мають настільки стильний вигляд, що чимало хто з дорослих не відмовився б у таких покататися. Виберіть улюблений колір малюка, додайте модні аксесуари для автокрісел — і дитина не буде вередувати в дорозі.

Так автокрісла не тільки відіграють ключову роль у запобіганні серйозних травм у разі дорожньо-транспортних пригод, а й стали повноцінною частиною салонів автомобілів, без проблем вписавшись в їхній інтер'єр.

Бустери — це лише імітація захисту

Для початку розберемося, чим відрізняється бустер від автокрісла: по-перше, відсутністю спинки, а отже й підголівника. Це дуже важливий елемент захисту, адже саме задня та бокова частини автокрісла беруть на себе основний удар, а ремені лише утримують дитину на місці. Оскільки серйозні травмування дітей у ДТП з боковим ударом трапляються частіше, ніж з лобовим, тож є сенс насамперед думати про всебічний захист. По-друге, напрямні ременів у бустері розташовані знизу, тому автомобільний ремінь може передавлювати дитині шию, а в разі аварії ще й створити небезпечну ситуацію з ризиком удушення.

Невже бустери зовсім непридатні? Ні. Їх можна встановлювати, якщо дитина досягла 12 років і підросла до 140 сантиметрів, коли використання штатних автомобільних ременів уже допускається, але все ще не таке зручно, як для високих дорослих.

Таким чином, на запит "бустер і автокрісло різниця" можна відповісти так: автокрісла призначені для дітей до 12 років, забезпечують повний захист, у той час, як бустери підходять тільки для підлітків, як допомога в правильному використанні ременя безпеки.

Що краще: автокрісло чи бустер

З усього вищесказаного можна зробити однозначний висновок щодо того, що безпечніше бустер або автокрісло. Команда Avtokrisla.com рекомендує обирати для дітей саме повноцінні каркасні крісла і не нехтувати захистом найціннішого — своїх малюків. Як би іноді не хотілося заощадити, краще виділити бюджет на купівлю якісного автокрісла, тим паче, що нинішній асортимент дає величезний простір для вибору.

У нашій статті про небезпеку бустерів ми вже писали, що крім них у продажу можна зустріти також безкаркасні крісла й адаптери ременів, але такі утримувальні пристрої не придатні для використання, навіть якщо дитині виповнилося дванадцять.

На закінчення можна сказати, що автокрісла відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки поїздок з дітьми. Інноваційні технології, суворі стандарти та індивідуальні регулювання роблять їх ефективним засобом захисту, який дарує малюкам комфорт, а батькам — упевненість і спокій.

 

Наші фахівці будуть раді підібрати для вас якісну модель, сертифіковану за світовими стандартами, а також аксесуари, такі як дзеркала заднього виду, чохли, підсклянники, шторки від сонця і подібні корисні речі. 

Подорожуйте безпечно з Avtokrisla.com!