Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Правда та міфи про дитячі автокрісла

23 лютого 2018 18726

Дитяче автокрісло є невід'ємним атрибутом для батьків за кермом, це не викликає сумнівів. Тому ми постараємося раз і назавжди розвіяти всі міфи і дати відповіді на найбільш спірні питання з даної тематики.

НАВІЩО ПОТРІБНО АВТОКРІСЛО?

Це зберігає життя! З початку року близько 5000 дітей були учасниками різного роду ДТП на українських дорогах, 150 дітей загинули. У 60% випадків летального результату можна було уникнути. Наприклад, в Норвегії за 2015 рік у ДТП не загинула жодна (!!!) дитина! Автокрісло зберігає життя вашій дитині.

Це правильно! Це прописано в правилах дорожнього руху. Пункт 21.11 ПДР України говорить: «Забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-ти річного віку, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки».

Це зручно! Це не тільки зберігає життя вашій дитині, це дозволяє їй відчувати себе комфортно і зручно під час поїздки. Також, в цьому є величезний плюс для водія - дитина не буде вас відволікати під час водіння автомобіля.

Це виховує культуру безпеки! Це так само важливо, як пристібатися в літаку під час зльоту і посадки. У Німеччині за відсутність автокрісла водія можуть оштрафувати на суму до 500 євро. У Нідерландах ви не зможете забрати дитину з пологового будинку, якщо в вашому автомобілі відсутнє спеціальне автокрісло. Наявність автокрісла - це культура водіння і культура безпеки!

ПРАВДА І МІФИ ПРО ДИТЯЧІ АВТОКРІСЛА

У кріслі можна і спати, і їхати однаково комфортно - ПРАВДА

Саме по собі дитяче автомобільне крісло, якщо воно правильно встановлене і відповідає віку дитини, надає досить комфорту навіть для найтривалішої подорожі і глибокого солодкого сну. До речі, і посадити малюка, і затягнути шлейки ременів потрібно правильно, щоб йому було зручно. Підголівник необхідно відрегулювати таким чином, щоб голова була повністю закрита, а ремені повинні бути затягнуті досить щільно, щоб вони не бовталися на плечах, а й при цьому ви мали можливість поставити два пальці між ними і плечем малюка.

Можна перевозити новонародженого на руках у дорослого, пристебнутого ременями безпеки - МІФ

Відповідь: заборонено! У разі зіткнення автотранспортного засобу, вага людини збільшується в десятки разів. Якщо навіть дорослий зможе утримати дитину в руках, і він не вилетить з машини, то придавить своєю вагою, зі збільшеною силою. При зіткненні на швидкості 50 км / год не пристебнута дитина отримує такі ж травми, як при падінні з висоти четвертого поверху.

 

Чим довше дитина їздить проти ходу руху, тим краще - ПРАВДА

Як уже відомо, діти до 15-ти місяців повинні їздити проти гапрямку руху (автокрісла групи 0), а далі пересідати в наступну групу 1, яка вже встановлюється за напрямком руху. Але мало хто знає, що за законами скандинавських країн дитина повинна їздити проти напрямку руху до 3 - 4 років. Пов'язано це з тим, що завдяки такому способу перевезення, малюк набагато менше схильний до будь-якого роду травм.

Не можна перевозити дитини на передньому сидінні автомобіля - МІФ

Відповідь: можна. Це не заборонено законом, якщо дитина перебуває в утримуючому пристрої, згідно з умовами його експлуатації і при відсутності працюючих подушок безпеки. Однак за даними статистики ДТП, переднє пасажирське сидіння найбільш вразливе, тому варіант такого розташування не рекомендований.

Автокрісла не вимагають спеціального догляду - ПРАВДА

Автокрісло - це не коляска, якій необхідно періодично мити колеса і змащувати механічні частини. Все що вам доведеться робити - це час від часу, по мірі забруднення, правильно прати текстиль (делікатне прання 30 °, без віджиму).

Купівля Б / У крісла економить гроші - МІФ

Купівля будь-якого крісла, яке було у вжитку, це величезний ризик! Адже немає гарантії, що воно не побувало в ДТП, яке могло б змістити що-небудь в його каркасі. Навіть якщо ви купуєте дитяче автокрісло точно знаючи, що воно не потрапляло в ДТП, ви повинні знати, що у пластику, з якого виготовлений каркас крісла, теж є термін придатності і, орієнтовно, цей термін вимірюється 12-ти роками від моменту виробництва крісла.

З автокрісла без європейської сертифікації не пускають в Європу - ПРАВДА

Перед покупкою автокрісла варто звернути увагу на наявність яскравої помаранчевої наклейки на задній частині крісла. Вона свідчить про те, що крісло було протестовано і схвалено до продажу на території Євросоюзу. Окрім того, що з таким автокріслом вам відкрита дорога в будь-яку європейську країну, ви так само переконуєтесь в надійності крісла і його відповідності всім стандартам безпеки.

Можна перевозити дитину в кріслі, яке не відповідає її віку і вазі - МІФ
Купувати крісло, яке завелике для дитини ні в якому разі не можна - кожне крісло розраховане таким чином, щоб забезпечувати безпеку дитині певного зросту, ваги та віку.