Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Купання дитини: аксесуари, засоби догляду

27 жовтня 2021 4795

Раніше крім мила та рушника не існувало жодних особливих аксесуарів для купання дитини. Але зараз з'явилося багато пристосувань, що дозволяють провести цю процедуру легко і без сліз. Не всі молоді батьки знають, що потрібно для купання новонародженої дитини.

Головне правило при купанні - постійно бути разом із малюком. Ні на мить його не можна залишати одного. Неприпустимо ходити з кімнати до кімнати, якщо щось забуто до початку процедури. Безпорадному малюкові потрібно зовсім небагато води, щоб захлинутися, тому залишати його не можна. Потрібно заздалегідь підготувати все, що може знадобитися.

Які аксесуари стануть корисними?

Існує безліч різноманітних предметів, але спочатку необхідно купити дитячу ванну для купання. У перше купання дитини та наступні кілька місяців знадобиться саме така спеціальна ємність. Ванна для дорослих для цього не підходить. Також можна використати таз для купання дитини. Простіше кажучи, ємність має бути невеликою.

Мінімальний об'єм пояснюється кількома чинниками. По-перше, у такій ванночці простіше контролювати температуру води. По-друге, ванну або таз легше дезінфікувати правильно. По-третє, невеликі розміри та вага дозволяють дотягнутися до інших необхідних предметів.

У продажу представлена ​​велика кількість дитячих ванн. Вони бувають класичними, складаними, надувними. Дизайн такої ємності має бути максимально простим: наявність різноманітних виступів та западин робить миття скрутним.

Гамак для купання дитини

Часто купання малюка доводиться проводити одній мамі, але не варто впадати у відчай: виробники придумали безліч пристосувань для полегшення цієї процедури. Один із таких виробів — гамак для купання дитини. Він натягується над бортами та дозволяє мити малюка у висячому положенні, не утримуючи його руками. Схожа функція у килимка, але він укладається на дно.

Гірка та килимок для купання

Багато батьків купують такий пристрій, як анатомічна гірка. Вона кріпиться до ванни за допомогою присосок і дозволяє мамі звільнити руки. Гірки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, але найпопулярніші пластикові. Часто вони оснащені додатково спеціальними ременями, щоб фіксувати малюка у потрібному положенні.

У нижній частині ванни укладається гумовий килимок. Він запобігає ковзанню гірки та частково закриває дно від забруднень. Доглядати за аксесуарами легко: їх просто обполіскують водою.

Гірка вважається надійнішою, ніж гамак: дітки виростають із гамака дуже швидко.

Анатомічна ванна

Альтернативою гірці, гамаку, килимку можуть стати спеціальні ванни з вбудованою гіркою. Вони точно повторюють контури тіла немовляти, але використовувати їх можна лише в перші кілька місяців. Далі дитина захоче грати й плескатися, і така ванна здасться їй незручною.

Стілець для купання дитини

У віці пів року діти вже можуть сидіти без допомоги батьків. В цей час можна купити стілець для купання дитини. Це дуже зручне пристосування, яке може використовуватися не тільки в дитячій ванні, а й у звичайній ванні. У такому стільчику передбачені спеціальні отвори для ніг, сам виріб виконаний у яскравому забарвленні. Наприклад, у вигляді тварини з улюблених мультфільмів. Завдяки таким аксесуарам, купання перетворюється на захоплюючу гру.

Температура води для купання дитини

У перші місяці життя немовляти батьки мають забезпечити постійну комфортну температуру води, яка має повторювати температуру людського тіла. Новонароджених можна купати за 36-37 градусів. У такому молодому віці малюки не приймають жодної іншої температури.

Щоб стежити за показниками води, раніше батьки використовували власний лікоть як найбільш чутливу частину. Але зараз для цього є термометри. Звичайно, йдеться не про звичайні ртутні градусники, які надто крихкі для такого завдання.

У продажу представлено багато термометрів у вигляді іграшок. Вони готові до падінь, ударів і т. д. Наприклад, можна купити виріб у вигляді красивої морської зірки або іншої іграшки. Як правило, такі прилади оснащені цифровою шкалою, де вказується температура.

Гель для купання, олія, губки

До 6 місяців шкіра дитини дуже ніжна, тому використовувати звичайне мило не рекомендується. Його склад може викликати роздратування. Крім того, попадання мінімальної кількості звичайного мила в очі та ніс малюка обов'язково призведе до сильного печіння та сліз. На щастя, існують спеціальні дитячі олії та гелі для купання.

Купати новонародженого потрібно щодня, але навіть дитяче мило, що рекламується, не підходить для щоденного застосування. Фахівці рекомендують використовувати його не частіше ніж двічі на тиждень.

В інші дні радять застосовувати спеціальні олії та гелі на основі відварів трав, наприклад, календули. Витяжка з цієї лікувальної рослини подбає про здоров'я та чистоту шкіри. Додатково до складу олії входять і екстракти інших трав (пустирник, алое і т.д.).

Попри таку користь для шкіри, на всю дитячу ванну потрібно наливати не більше 2-3-ковпачків засобу. А при першій водній процедурі достатньо буде й одного ковпачка.

У перші кілька місяців при купанні не рекомендується застосовувати жодних губок. Далі можна використовувати м'яку ганчірочку. Випускається велика кількість спеціальних рукавичок для миття малюка. Ці рукавиці виконані у вигляді кумедних звірят, тому дитина сприймає купання як кумедну гру.

Як підготуватися до першого купання: важливі аксесуари

Зараз можна знайти найрізноманітніші товари для миття немовлят, які перетворять процес на одну з улюблених розваг для малюка:

  • ванни невеликого розміру під тіло дитини;
  • підставки для ванн, щоб мамі не доводилося занадто низько нахилятися під час купання;
  • гірки, гамаки, матрацики, килимки;
  • сидіння для купання (з 6 місяців);
  • круги на шию, які не дають опустити голівку під воду – коли дитина купається вже у дорослій ванній;
  • захисні козирки - для захисту очей, носа, вух під час ігор у воді та миття голови;
  • ківшики, щоб поливати малюка водою;
  • різноманітні іграшки для купання;
  • термометри;
  • м'які рушники та халати.

Не потрібно економити на покупці важливих аксесуарів: вони коштують зовсім недорого, але дозволяють провести купання без сліз та примх.

Купання дитини без сліз

Перше купання – відповідальна подія для мами, яка змушує її хвилюватися. Але у цій процедурі немає нічого складного. Головне, запастися терпінням та необхідними аксесуарами. Наприклад, такий пристрій, як гірка або гамак, дозволяє звільнити руки.

Весь процес займає трохи більш як 7-10 хвилин. У цей час потрібно ніжно промити кожну складочку дитини. Шампунь та мило не рекомендується використовувати частіше одного разу на тиждень. У перші 2-3 місяці достатньо нормальної теплої води.

У перші пів року життя малюка купають щодня. Це дозволяє змити зі шкіри всі небезпечні бактерії, знизити ризик появи попрілостей. Після шести місяців дитину миють 2-3 рази на тиждень. З досвідом процедура купання перестане бути складною та перетвориться на улюблену захоплюючу гру.