Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Який стільчик для годування вибрати?

6 березня 2019 30173

Який стільчик для годування вибрати?

Майже всі батьки сходяться на тому, що стільчик для годування - важливий атрибут дитячих меблів, необхідний кожній дитині. Адже в ньому малюк вчиться бути самостійним і приймати їжу як дорослий.

Сучасні стільчики не обмежуються тільки своєю основною функцією. Це не тільки місце безпечного і зручного прийому їжі дитини у віці від 6 місяців, якій почали вводити прикорм.

Коли руки мами зайняті приготуванням їжі, в ньому малюк просто сидить. Може тривалий час грати, малювати, ліпити. А в деяких видах стільчиків дитині зручно навіть спати. Але як вибрати з численних моделей і видів стільчик, що підходить саме вам - питання не з простих.

Основні види стільчиків для годування

Всі стільчики для годування умовно ділять на 4 види:

 

Високі стільчики

Найпоширенішим і найбільш функціональним видом є високі (класичні) стільчики. Їх пластикові або металеві трубчасті ніжки регулюються по висоті, а, знявши стільницю, можна приставляти його і до дорослого столу. За наявності регулювання спинки в режим сну, їх можна використовувати в якості шезлонга для новонароджених і тих малюків, які ще не сидять.

У деяких моделях є режим заколисування. Після використання такі стільчики легко складаються як книжка і ховаються. Також такі вироби у складенному стані можна транспортувати в багажнику легкового автомобіля. Вони дуже стійкі, мобільні і надійні.

Недолік: в розкладеному вигляді високі стільчики займають багато місця. Вік дитини - з 0 до 3 років (можна і довше, якщо нижня висота регулювання ніжок дозволяє дитині самій сідати і вилазити зі стільчика).

 

Стільчики-трансформери

Ті ж високі стільчики, тільки вони складаються з двох окремих елементів, з'єднаних разом: з столу-парти (нижня частина) і стільчика для годування (верхня частина). Спочатку використовується як високий стільчик для годування малюків з 6 місяців і до 3 років, а потім легко трансформується в стіл і стілець для занять та ігор дітками аж до 6-7 років, а то і більше. Часто виготовляються з дерева, а дерево - це найбільш гіпоалергенний вид мебелі.

Недоліки стільчика-трансформера: не регулюється по висоті, важкий і габаритний. Останній мінус компенсується відсутністю в квартирі ще двох елементів дитячих меблів - парти і стільчика, якщо в них є потреба. Вік дитини - з 6 місяців до 7 років.

Стільчики-бустери

Найбільш мобільний вид стільчиків для годування. Кріпиться за допомогою фіксаторів до дорослого стільця або ставиться на підлогу як маленький дитячий стільчик, але тільки зі своєю стільницею. Підходить для прийому їжі як вдома, так і в інших місцях, де тільки знадобиться (в ресторані, в гостях, на вулиці).

Брати його з собою в поїздки дуже просто, адже вага і габарити це дозволяють. Недоліки: менш стійкий, а спинка, крім деяких рідкісних моделей, не регулюється зовсім. Вік дитини - від 6 місяців до 4 років.

Навісні стільчики

Найзручніший варіант для подорожей, а також ідеальний варіант домашнього стільчика для годування в маленькій кухні. У нього відсутні ніжки і стільниця, але є зажим, за допомогою якого він кріпиться до столу, підвіконня або до іншої горизонтальної поверхні. Складається з невеликого пластикового сидіння або металевого трубчастого каркаса, обтягнутого міцної тканиною, яка знімається для прання.

Обов'язкові елементи (незалежно від моделі):

  • ремені безпеки;
  • підлокітники.


Недоліки: необхідність щоразу перевіряти надійність кріплення, поверхня для установки повинна бути стійкою (легкий стіл на одній ніжці може перевертатися від ваги дитини), зазвичай розраховані для дітей до 15 кг. Вік дитини - від 6 місяців до 1-1,5 року.

 

Які найбільш важливі якості слід враховувати при виборі?

Якщо в залежності від місця використання, розміру кухні і віку дитини вибір виду стільчика для годування вже зроблений, то слід звернути увагу на інші важливі критерії:

  • зручність використання, включаючи мобільність (наявність колес);
  • стійкість і якість матеріалів;
  • можливість складатися, що дуже допомагає заощадити місце;
  • особливості чистки, наявність знімного чохла;
  • регулювання висоти сидіння, довжини підніжки, нахилу спинки і глибини столика, щоб стільчик можна було використовувати тривалий час, зберігаючи при цьому комфорт дитині, що підросла;
  • додаткові функції і деталі.


Чи варто купувати стільчик дорожче?

Важливим фактором є і ціна, яка впливає і на вибір, і на певні якості моделі. Варто зазначити, що більш дешевий варіант не завжди менш якісний і безпечний. Але на це теж варто звертати увагу і купувати дитячі товари від перевірених і добре зарекомендували себе брендів, як Chicco, Cam, Geoby, Bloom Fresco, Bertoni, Peg-Perego.

Відрізняються більш дорогі моделі від тих, що дешевше, в основному функціональністю. Наприклад, на даний момент можна недорого придбати якісний стільчик для годування з функцією регулювання сидіння по висоті. У деяких моделях є регульована спинка до трьох положень, крім горизонтального, що не дозволить його використовувати для новонароджених. Також можуть бути присутні коллеса.

Якщо розглядати представлені моделі з ціною до 6 тисяч гривень, то це в основному вже стільчики 2 в 1. У них присутні додаткові функції і регулювання:

  • нахил спинки в 4-5 положеннях, в тому числі горизонтальному, що дозволяє використовувати стілець з народження;
  • додатковий вкладиш;
  • дуга з іграшками;
  • стільниця з можливістю фіксувати її ближче або далі від дитини;
  • піднос для їжі, який легко знімається та миється в посудомийній машині;
  • підніжка, що регулюється по довжині;
  • чохол, який можна зняти, часто виготовлений з еко-шкіри, а не плівки;
  • корзина для іграшок, кишені для дрібниць.


Варіанти від 6 до 12 тисяч гривень - це багатофункціональні пристрої 3 в 1, а то і 4 в 1. Крім функції самого стільчика для годування та місця для сну з раннього віку, можна використовувати як крісло-гойдалку, а деякі ще й як стільчик унікального дизайну для дитини у віці до 12-13 років.

 

Вибір матеріалу стільчика

У виробництві дитячих стільчиків використовується три види матеріалів: пластик, дерево і метал. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Пластик - найбільш поширений матеріал, за ним легко доглядати, він відносно легкий, але і крихкий, тому для дітей після року використовується в поєднанні з металом (вся конструкція з пластику зустрічається тільки в бустерах). Елементи з пластику обтічної форми, їх кути гладкі і менш травматичні для дитини.

На що треба звернути увагу:

  • якість пластмаси;
  • повинен повністю бути відсутнім запах.


Дерево - самий екологічний і гіпоалергенний матеріал. Використовується в основному для виготовлення стільчиків-трансформерів. Вартість таких моделей вище, вага значно більше, але зате вони мають більш естетичний вигляд, надійні, стійкі і довговічні.

Поради щодо вибору моделей з дерева:

  • краще вибирати тверді породи дерева - бук, клен, ясен, дуб;
  • покриття дерева повинно мати водну основу;
  • елементи без покриття повинні бути ретельно відшліфовані;
  • через жорстку спинки має бути присутнім м'яке тканинне крісло-вкладиш (якщо його немає в комплекті, то бажано придбати окремо).


Метал - матеріал важкий, але міцний і надійний. Зазвичай каркас з металу доповнюється пластиковими вставками, зверху яких тканинна обшивка або окреме м'яке крісло. При покупці варто перевірити міцність - метал не повинен легко згинатися.

М'яке дитяче крісло як бажаний атрибут стільчика будь-якого виду теж може виготовлятися з декількох видів матеріалу: тканини, плівки або еко-шкіри. Тканина біліше приємна для дитини, але її складніше відіпрати, а також потрібен час, щоб висушити. З плівкою таких проблем немає, так як вона легко витирається, після чого знову готова до використання. Але при тривалому сидінні дитині не зовсім комфортно, а якщо спекотно, то можливі попрілості.

Хорошим варіантом вважається плівкова основа зі знімним тканинним чохлом, а також еко-шкіра. Це синтетичний матеріал, виготовлений шляхом нанесення на бавовняну тканину шару пористої поліетиленової плівки, яка не виділяє токсичних сполук і безпечна навіть для алергіків. Вона вбирає в себе вологу, дихає і добре миється.

 

Топ-5 кращих стільчиків для годування

За функціоналом стільчиків і відгуками про них батьків можна виділити п'ятірку найкращих і найбільш затребуваних моделей.

Peg-Perego Tatamia

Це один з найбільш функціональних і якісних стільчиків італійського бренду, в якому дитина може їсти, засипати за допомогою механічної качалки, зручно спати в горизонтальному положенні спинки, а також грати і розвиватися. Після зняття додаткової підставки для їжі зі стільниці, яка легко поміщається в посудомийну машину, малюк може малювати, ліпити на рівному і чистому столику, а також бути захопленим іграшками на підвісній дузі.

За відгуками батьків, стільчик дуже стійкий і має високий рівень безпеки. За допомогою 9 можливих положень висоти сидіння, 4 положень нахилу спинки, регулювання глибини стільниці і висоти підніжок легко знайти зручне положення відповідно до віку дитини (від народження і до 3 років, а часто і більше того, що заявлено в інструкції). Серед особливостей конструкції варто виділити чотири колеса зі стопором для легкого пересування малюка по кухні і квартирі.

Chicco Polly Magic

Це гідний представник відомого в сфері дитячих товарів бренду, який відрізняється відмінною якістю виготовлення і продуманістю дизайну. Прибравши стільницю і опустивши спинку в горизонтальне положення, стільчик легко перетворюється в колиску. Спеціальний адаптер-вкладиш з м'якими вставками здатний забезпечити дитині дуже зручне місце для сну або ігор з іграшками на підвісній дузі з перших днів життя. Після 6 місяців стільчик служить за своїм прямим призначенням.

Подвійний чохол з еко-шкіри, зручні численні регулювання, 5-точковий ремінь, піднос-вкладиш для їжі, що знімається і колеса сприяють максимальному комфорту і безпеці малюка до 3 років (виходячи з відгуків батьків, часто і довше).

Peg-Perego Siesta

Це дуже зручний і продуманий стільчик для годування. Та ж якість і різноманітність регулювань сидіння, спинки, підніжок і глибини стільниці, що і у переможця рейтингу того ж бренду - Peg-Perego. У конструкції є колеса і подвійна стільниця, але Siesta від Tatamia відрізняється відсутністю механізму заколисування і дуги з іграшками. Замість цього під сидінням є кошик для іграшок, а за спинкою - кишеня для аксесуарів.

CAM Istante

Це багатофункціональний і надійний стільчик для годування і місце для відпочинку, ігор і сну дитини з народження. На відміну від призерів рейтингу, його корпус складається з металу, що характеризує як ще більш стійкий і довговічний предмет меблів.

Надійні і м'які ремені безпеки, двосторонній матрацик і чохол на нього з еко-шкіри, а також всілякі регулювання сприяють безпечному та комфортному проведенню часу дитини як в горизонтальному положенні, так і сидячи. Є накладний піднос на столику що знімається, дуга з іграшками і 2 колеса на задній рамі для транспортування стільчика разом з дитиною.

Chicco Polly 2 Start

Це яскравий стільчик з незвичайно м'яким вкладишем з бічною підтримкою, яка служить своєрідним регулятором ширини сидіння і добре підходить діткам з самого народження. Регулювання сидіння по висоті дозволяє підставляти стільчик до дорослого столу.

Завдяки 4 положенням підніжки є можливість використовувати стільчик максимально довго, адаптуючи його під зріст дитини. Серед інших переваг - регулювання спинки, глибини столика з підносом для їжі і 4 колеса. Окремо варто відзначити якість матеріалів і збірки від бренду Chicco.

Висновки

Вибираючи стільчик для годування, перш за все, варто розуміти, які його функції для вас важливі. Якщо тільки погодувати або для переміщення з дитиною в поїздках, то цілком підійдуть бустер або підвісний стільчик.

Для мам без помічників найкращим варіантом буде високий стільчик або стільчик-трансформер, де дитина може проводити більше часу не один рік. Також можна використовувати його як шезлонг з 4 або з 5 місяців, не чекаючи введення прикорму. Стільчик з гойдалкою стане незамінним помічником мамі при закачуванні дитини, адже з кожним місяцем робити це на руках буде складніше.

Який стільчик краще вибрати - залежить від вас і вашої дитини. Але якщо вам потрібний не тільки стільчик для годування, то в багатьох випадках є сенс заплатити більше і отримати разом зі стільчиком ще й додаткове місце для сну, ігор і тривалого часу. При цьому можна не купувати інші предмети меблів, які обійдуться дорожче і також вимагатимуть більше місця в квартирі.

Якщо вам потрібна допомога у виборі коляски або автокрісла, ви завжди можете звернутися по консультацію за телефоном гарячої лінії

0-800-75-71-75 (безкоштовно) або ж відвідати наші магазини  у Києві, Тернополі, Одесі, Львові та Дніпрі. Там ви отримаєте якісну консультацію, відповіді на всі питання і навіть особисто зможете протестувати необхідний вам продукт.