Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як обрати літню коляску?

5 липня 2018 5625

Як вибрати літню коляску?

Літні або зимові коляски - це поняття відносні, виробники не маркують свою продукцию як для якогось конкретного сезону. Ви з легкістю можете використовувати вашу штатну коляску і в холодний і теплий період часу. Коли жарко ви завжди можете розкрити віконце для провітрювання (воно як правило є майже у всіх сучасних колясках, як в колисках, так і в прогулянкових блоках) або, коли холодно, опустити по нижче капюшон і додатково одягнути чохол на ніжки (в деяких моделях він входить в базову комплектацію, а десь докуповується окремо). Але все-таки є якісь відмінні риси, які явно відображають сезон. Так як мова сьогодні піде про літні коляски, давайте зупинимось на них по докладніше.

Для початку варто розуміти, що при покупці першого транспортного засобу для малюка ви розглядаєте два фактори: «Зручність в експлуатації для вас» і «Комфорт малюка всередині». Іноді перевага одного над іншим буває дуже великий. І при відсутності грамотної консультації від продавця недосвідчені батьки часто забувають про ту саму «Золоту середину» і схиляються до вибору, про який в подальшому шкодують.

Комфорт для себе?

Те, що коляска на літо повинна бути легка - це ми вже визначилися, які ж ще фактори вибору існують і які найбільш важливі?

Тип складання колясок

Тип складання книжкою вважається одним з найпопулярніших по ряду певних причин. Це більш компактний вигляд (як правило форма квадрата), зручність транспортування, можливість брати (деякі моделі підходить за габаритами) на борт літака як ручну поклажу, цільна ручка (можливість керувати однією рукою)

Тростинки ж - це найперші коляски, які компактно складаються та зарекомендували себе ще з часів Другої світової війни, коли Оуен Макларен (авіа інженер) придумав коляску з таким типом складання для своєї дочки. Така конструкція в зібраному вигляді вигідно відрізняється своєю невеликою шириною і, приблизно, метрової довжини. Так, що проблем знайти їй місце в багажнику або будинку в коморі не складе труднощів. Так само ходить суб'єктивна думка, що конструкція тростини більш надійна і довговічна при щоденній експлуатації.

Парасольки - це по суті ті ж тростинки, але зі своїми двома відмінними характеристиками. Перше це момент складання, якщо у тростини задні колеса залишаються знизу, а передні йдуть на верх, то у парасольки всі колеса розташовуються знизу. Зручно це тим, що при такому розташуванні коліс капюшон у вас залишається не зворушеним, в той час як у деяких моделей тростин він торкаеться передніх верхніх колес і швидко брудниться. Друга ж перевага дозволяє колясці, завдяки такому типу складання, самостійно стояти в зібраному вигляді. Її не треба класти на підлогу або спиратися об стінку.

Ну а до типу «Інші» ми віднесли всі інші можливі варіанти, наприклад компанія Britax випустила дві свої останні новинки B-Lite і Holiday з досить цікавим типом складання, який нагадує суміш книжки і тростини. Якщо грубо кажучи, коляска спочатку складається в довгу і вузьку тростину, а потім ще навпіл (вже за типом книжки), що істотно зменшує її габарити і вкорочує вдвічі.

Який тип складання буде зручний і підійде саме вам, ви зможете визначити самі, відштовхуючись від ваших потреб і способу пересування. Перед покупкою спробуйте самі кілька разів скласти / розкласти, перевірте чи зручно вам її нести в руках або на плечі (деякі моделі мають ремінь для перенесення на плечі). Якщо є сумніви на рахунок місткості в машині, заміряйте заздалегідь габарити багажника або попросіть консультанта винести коляску до авто і приміряйте її в живу.

Типи коліс

За типом коліс тут все досить просто, все літні коляски йдуть з гумовими (поліуретановими) колесами. Чому? Відповідь проста, завдання нашої коляски бути легкою, маневреної і компактної, чого не можуть забезпечити моделі з надувними колесами. Але перед нами виникає інший вибір, між подвоєними колесами, одинарними і комбінованими (як правило задні здвоєні, а передні одинарні). Варто запам'ятати просте правило, коляска у якій по два колеса на кожній осі буде більш стійкою і краще долати перешкоди, а з одинарними матиме легшу вагу і кращу маневреність. Комбінований же варіант зустрічається рідше, але по суті є тією самою золотою серединою, яку всі шукають. Про амортизацію теж не варто забувати, хоча від легкого прогулянкового варіанту і не варто очікувати великих чудес. А як правильно перевірити її наявність ви можете прочитати в нашій статті «Як обрати коляску для новонародженого». Ще варто звернути увагу на те, чи можна зняти колесо? Це буде дуже актуально в моменти, коли коляска може почати скрипіти або туго їхати і ви вирішите почистити всі її механічні вузли і механізми. Звичайно ми не рекомендуємо доводити до цього і хоча б раз на місяць прочищати колеса і в разі скрипів змащувати рідким силіконом.

Комфортні ручки

У більшості випадків можна керуватися правилом:
Якщо коляска складається книжкою - у неї цільна ручка, а якщо тростиною / парасолькою - у неї подвійна ручка.
Але існують і винятки, коли по типу складання тростиною або парасолькою мають цільну ручку, як наприклад Maclaren XLR 2018 та Cybex Callisto.
Більшість віддає перевагу цільні ручки так, як таку коляску комфортно везти однією рукою. З подвійною ж ручкою це буде трохи проблематично так, як центр ваги буде йти тільки в одну сторону. Але якщо ж ви в більшій мірі звикли катати коляску двома руками, тоді вам можуть припасти до смаку подвійні ручки завдяки своєму ергономічному розташуванню.
Регулювання ручки теж важлива функція. Більшість літніх моделей не оснащені данною функцією через те, що додатковий механізм додає ваги усій конструкції. Висота таких ручок як правило близько метра від підлоги. Подвійні ручки фактично ні де передбачені для регулювання, але виключення теж є - Maclaren, Jane, Peg-Perego.

 

По самим основним аспектам вибору коляски "для зручності мами" ми пройшлися, але можна ще згадати про такий момент, як комплектація. Бувають моделі, з якими в комплекті відразу йдуть всілякі аксесуари: дощовики, москітні сітки, чохол на ніжки і тд. Буває ж і навпаки, коли вони усі є, але продаються окремо і ви самі підбираєте, ті якими будете користуватися. Є ж і варіанти для яких виробники не випускають аксесуарів взагалі і тут доводиться викручуватися, купуючи універсальні, які підійдуть майже до будь-якої. Ціна таких в рази дешевше, ніж тих, які зроблені і підігнані під певну модель, але і зовнішній вигляд з ними відразу втрачає свою привабливість.
Що ж, давайте тепер подивимося, від чого варто відштовхуватися, щоб малюк відчував себе всередині коляски максимально комфортно?

Комфорт для малюка!

Текстиль та козирок

Погода, як ми знаємо, влітку буває різна. Можна застати як нестерпну спеку, так і проливні дощі. Але в обох цих випадках вас врятує великий козирок. Відразу уточнимо, що в нашому розумінні під «великим козирком» мається на увазі капор, який опускається як мінімум до бампера. Щоб навіть коли малюк знаходиться в лежачому положенні промені сонця не заважали йому спати.
Хоч на сьогоднішній день вже майже всі виробники роблять коляски з текстилем, який не пропускає ні воду, ні вітер, все ж не буде зайвим при покупці уточнити у консультанта цю деталь. У той же час вже набагато менша кількість виробників забезпечують свою продукцію такою властивістю, як захист від ультрафіолету. Це австралійський стандарт безпеки і як правило відносяться до брендів, у яких цінова політика вище середнього.
В текстилі варто звернути увагу на наявність перфорації та різних сітчастих вставок з боків, в козирку і за головою дитини. Щоб у спеку не сильно парило і був доступ свіжого повітря вони будуть дуже до речі.

 

Спальне місце

Якщо ж ви плануєте використовувати коляску тільки влітку, а до осені збираєтеся пересісти в основну, тоді не варто гнатися за найбільшим, просторим і містким посадковим місцем. Але в разі необхідності експлуатації аж до зими, переконайтеся, що місця достатньо щоб дитині не було тісно в теплому одязі і навіть в конверті.
Повністю горизонтальний кут нахилу теж важливий, але не варто сильно переживати якщо коляска вас влаштовує за всіма параметрами, а спинка розкладається тільки до 150 градусів. При такому куті нахилу малюки теж комфортно сплять і відчувають себе цілком комфортно. Єдине, що варто врахувати - такого нахилу не вистачить діткам, які молодше 6-ти - 7-ми місяців і якщо ви до цього віку вже пересіли в прогулянку, розгляньте варіанти з максимально горизонтальним положенням спинки.

 

Бампер і ремені безпеки

Бампер більше відноситься не до безпеки, як думає більшість мам, а до комфорту малюка. Це елемент, за який дитина тримається і частенько любить пожувати)) Його відсутність не є критичним, а ось тканинна перегородка, яка з одного боку пришита до сидіння, а з іншого застібається за бампер буде дуже до речі. Якщо дитина не пристебнутий він захистить його від сповзання. Ремені безпеки по суті скрізь майже однакові: 5-ти точкові, регулюються по висоті, досить туго відкриваються щоб малюк не зміг це зробити сам. Єдина відмінність яка може бути це можливість відкріпити плечові шлейки. Плюс цієї функції в тому, що ремені не заважаю і не сковують, але при цьому надійно тримають пасажира всередині.

 

Висновок
Як ви змогли помітити літніх колясок багато, і вони всі різні. І тільки ви самі зможете вибрати саме ту, яка задовольнить всі ваші потреби. Головне пам'ятати про золоту середину, щоб і вам було зручно, і малюк відчував себе комфортно.