Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як обрати коляску для новонародженого?

6 червня 2018 5845

Вибір першої коляски для малюка, найчастіше, батьки порівнюють з придбанням автомобіля. Стільки дрібниць і нюансів, які потрібно передбачити, що з кожним новим походом в дитячий магазин виникає ще більше питань, ніж відповідей. Десятки брендів, сотні моделей, різні комплектації ... Що важливо, а що другорядне? Сьогодні ми розповімо вам основні принципи вибору дитячої коляски.

Перше з чим варто розібратися перед вибором дитячої коляски це ЯК? і ДЕ? Ви найчастіше будете її використовувати. Багато хто робить свій вибір керуючись тільки емоціями при цьому забуваючи про технічну складову і в підсумку стикаючись з несподіваними труднощами і незручностями. Так і народжуються ненависники того чи іншого бренду або моделі, люто стверджуючі, що коляска м'яко кажучи «так собі» і взагалі «шкода викинутих грошей» ... Що б уникнути таких ось прикрих непорозумінь сьогодні ми розповімо вам на що в першу чергу варто звернути увагу у колясці незалежно від бренду, країни виробника і її вартості.


Коли Ви очікуєте народження малюка?


Люлька

Ні у кого, напевно, не виникне сумніву, що при різних погодних умовах коляска повинна володіти різними технічними характеристиками. Так наприклад, якщо народження дитини припадає на зиму і свої перші 6 місяців малюк буде їздити в досить холодних погодних умовах, вам однозначно треба почати розглядати коляски з просторими люльками, щоб навіть якщо ви вкладете в неї теплий конверт або одягнете дитину в комбінезон вона не відчуватиме себе дискомфортно від нестачі місця всередині. Бажано розглянути люльку з внутрішніми габаритами не менш 76 см в довжину і 34 см в ширину (глибина при цьому не так важлива). Також варто звернути увагу і на «захищеність» самої люльки від продування, протікання, зайвих вентиляційних отворів, наявності дощовика (він до речі взимку дуже добре рятує не стільки від снігу, скільки від пронизливого холодного вітру) і тд.

Шасі

Коли мова йде про сезонність, в шасі найголовнішим аспектом вибору будуть колеса.

Крім діаметра коліс варто ще звернути увагу на їх ТИП, а саме:

Якщо ви проживаєте в місці, де погано розчищають дороги (наприклад передмістя) незалежно від типу коліс краще звернути увагу на їх габарити. Тоді ви в більшій мірі будете застраховані від можливості загрузнути в снігу на півдорозі додому.

Прогулянковий блок

З прогулянковим блоком працюють ті ж правила що і з люлькою, але особливу увагу варто звернути на кут нахилу так, як в деяких моделях він може не досягати 170 - 180 градусів і у вас не буде можливості покласти малюка повністю горизонтально. А в усьому іншому: великі козирки, водовідштовхувальні властивості текстилю, чохли на ніжки і тд. в зимовий період часу дуже навіть вітаються.

Не рідко буваю випадки, коли шасі з прогулянковим блоком цілком влаштовують, але є деякі недоліки у люльці, наприклад, вона занадто відкрита і немає додаткових козирків від сонця або бортиків від вітру. Подумайте, на скільки ці недоліки будуть критичні і чи можна буде їх якось запобігти, наприклад, докупити дощовик від вітру і темну москітну сітку від сонця. У разі можливості вирішення проблеми варто розглянути такий варіант, так як люлькою ви користуєтеся всього 6-8 місяців, а прогулянковою коляскою з півроку до 3-4 років.

 

Де ви будете користуватися коляскою?


Якщо коротко, то коляски можна поділити по ваговій категорії на декілька категорій:

Давайте розглянемо декілька ситуацій:

  •   Ви живете в п'ятиповерхівці без ліфту - в першу чергу вам будуть цікаві вага і габарити. У такому випадку варто звернути увагу на коляски до 10-ти кілограм і з можливістю складатися разом з прогулянковим блоком. Як правило це коляски не блочного типу (коли ви можете прогулянковий блок повернути обличчям до себе і від себе), а текстильними, коли тканина одягнена на шасі. Ще одним плюсом такої колясок є більш просторе посадочне місце.
  •   У вас є ліфт, але ви регулярно пересуваєтеся на авто з малюком і возите з собою коляску. У такій ситуації вам актуальнішою будуть компактність коляски (хоча все залежить від габаритів багажника) і її сумісність з автокріслом, в якому пересувається дитина. Так як на сьогоднішній день автокрісло групи 0+ є невід'ємним аксесуаром до коляски і можливість встановити його на шасі істотно полегшує життя і заощаджує дорогоцінний простір в авто.
  •   Живучи біля парку, лісу або просто за містом, ви будете мати потребу в великих прохідних колесах і гарно вираженій амортизації, щоб малюка не так трясло на поганій дорозі. Амортизатори можуть бути на передніх, задніх колесах і на рамі коляски. Зверніть увагу, що неозброєним оком вони можуть бути не завжди помітні (наприклад, заховані в конструкції самого колеса). Краще за все перевірити їх наявність - це поставити коляску на гальмо і, взявшись за ручку, своєю вагою трохи піддати її вперед. Або ж, у другому випадку, по просити консультанта покласти зверху на коляску щось важке (це може бути автокрісло або в магазині може бути спеціальний манекен, який імітує вагу і габарити немовля). Необхідно переконатися, що під навантаженням коляска не втрачає своєї маневреності та плавності їзди.


Навіть якщо у вас є ліфт, треба пам'ятати, що в середньому двері розкриваються на 60 см (в окремих випадках на 55 см). І якщо у вас немає вантажного ліфта варто розглядати коляску з шириною крайніх точок до 60-ти см.

Резюмуючи все вищеперелічене, якщо у вас не виникло жодної проблеми з даного чек-листа, тоді можна сміливо закрити очі на технічні характеристики і вибирати «те, що душі подобається»: елегантні рами, дизайнерські забарвлення, стильні новинки ... Але, якщо є сумніви з того чи іншого пункту, краще перестрахуватися і перевірити ширину ліфта, габарити багажника, простоту складання коляски і тд.

Також варто пам'ятати, що вибираючи коляску 2 в 1 вам, в весняний / літній період часу, все одно захочеться ще більше мобільності, компактності і легкості. У цьому вам допоможуть літні прогулянкові коляски. Для того, щоб визначитися яка підійде саме вам, читайте в нашій статті «Яку літню коляску вибрати в 2018 році?»