Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як вибрати дитячу зубну щітку

16 грудня 2021 6228

Гігієна порожнини рота - обов'язкова процедура, яка передбачає чищення та полоскання зубів. Привчати дитину до неї потрібно з наймолодшого віку: у перші два роки життя чистити зуби малюк буде за допомогою батьків.

Основна відмінність дитячих моделей зубних щіток від дорослих полягає не лише у розмірі самого виробу. Головна особливість полягає у жорсткості виробу. Зубна щітка для дитини має м'яку голівку, адже емаль молочних зубів набагато легше пошкодити.

Яку зубну щітку вибрати малюкові?

Перша зубна щітка для дитини купується в той момент, коли у неї з'являються перші зуби. Для них найкраще підійде модель 0+, у якої щетинки виготовлені із силікону та мають мінімальну довжину. Цей матеріал дбайливо впливає на поверхню емалі, що формується.

Зубна щітка для однорічної дитини відрізняється:

  • мініатюрною головкою;
  • довгою ручкою, що забезпечує комфорт для батьків, які роблять чищення;
  • найм'якшими та короткими щетинками;
  • безпечними матеріалами.

Найкраще купити зубну щітку для дитини від відомого виробника. Це гарантує її абсолютну безпеку та функціональність: батьки зможуть видаляти залишки їжі у найвужчих та важкодоступних ділянках ротової порожнини.

Приблизно у віці двох років малюк захоче чистити зуби самостійно. Як і модель для найменших, щітка в цей період повинна відповідати вищезазначеним вимогам. Єдине, що відрізнятиметься, це ручка. Для самостійного чищення вона набагато менша: адаптована під дитячу долоню. Має анатомічну форму, що дозволяє не вислизати з рук під час використання.

У семирічному віці у дітей вже прорізуються постійні зуби, тому обов'язково потрібно привчати до щоденного дворазового чищення. До семи років процедура повинна проводитись лише під наглядом дорослих. Крім того, паста зубна дитяча має бути безпечною. Батькам необхідно навчити малюка не ковтати пасту, але якщо невелика частина її випадково потрапить у стравохід, то нічого страшного не має статися.

Навіть у семирічному віці діти можуть припускатися помилок під час чищення: брати занадто багато пасти або неправильно тримати щітку. І тому відповідальні виробники використовують різні методи. Наприклад, на ручці роблять спеціальний виступ у вигляді подушечки, на якому розташовується великий палець для правильного утримання. Щетинки в центрі головки пофарбовані в інший колір, щоб малюк бачив скільки зубної пасти потрібно видавити.

Як вибрати дитячу зубну щітку?

Дитячі стоматологи пропонують ряд рекомендацій батькам при виборі зубної щітки. Насамперед звертають увагу на розміри та форму головки виробу. Якщо вона буде надто великою, то завдасть незручностей і буде недостатньо ефективною. Форма голівки повинна бути округлою, не мати кутів та виступів, щоб не призвести до травм.

Другий важливий критерій – щетина. Вона має бути досить м'якою, щоб не пошкодити емаль та ясна. Довжина щетини не перевищує 11 мм. Найменшим діткам рекомендується використовувати зубні щітки із синтетичною щетиною: у натуральних матеріалах можуть накопичуватися бактерії.

Третій аспект – дизайн виробу. Не всім діткам приносить радість чищення зубів. Щоб втягнути їх у цей процес, потрібно якось привернути увагу. Тому виробники дитячих товарів роблять щітки яскравими, наносять на поверхню зображення улюблених мультгероїв. Важливо, щоб дизайн не був на шкоду функціональності та зручності.

Крім того, кожна щітка має відповідати віковій групі. На поверхні упаковки є інформація у вигляді цифр 0+, 3+, 2-4, 5+, 6-8 тощо.

У якому віці можна використати електричну зубну щітку?

Дитячі стоматологи стверджують, що електрична зубна щітка для дитини може використовуватись, починаючи з трьох років. При цьому всі процедури мають проводитись лише під наглядом батьків.

Зовсім необов'язково купувати для малюка окрему модель, яка коштує недешево. Достатньо придбати лише дитячу насадку. Особливо гарний такий варіант, якщо потрібно їхати в подорож: потрібно взяти лише одну електрощітку на всю сім'ю (з насадками для кожного).

Сучасні дитячі моделі електрощіток також виконані у яскравих кольорах, на поверхні нанесені картинки з улюбленими героями. Крім того, сучасні пристрої можуть грати мелодії з мультиків, що є відліком часу для чищення. Стандартний режим триває 120 секунд.

Якщо проводити оцінку ефективності звичайної щітки в порівнянні з електричною моделлю, то саме електричний пристрій є більш ефективним у цьому питанні.

Як вибрати електричну зубну щітку?

Для вибору дитячої зубної електрощітки насамперед орієнтуються на вікову групу. Малюкам від 3 до 5 років потрібна модель, оснащена:

  • прогумованою ручкою - вона не вислизає, забезпечує правильне захоплення;
  • круглою головкою, яка не здатна травмувати ротову порожнину;
  • щетинками різної довжини для ефективнішого очищення зубів.

З п'ятирічного віку діти можуть брати моделі, котрими користуються дорослі. Різниця полягає лише у розмірі насадок. Вони з часом зношуються. Це можна побачити по зміні кольору ворсинок. Завжди можна окремо придбати насадку для будь-якої моделі.

Крім основних функцій є додаткові. Наприклад, наявність датчика тиску дозволяє запобігти можливим травмам. Індикатор заряду підкаже, коли час зарядити акумулятор. У недорогих пристроях батарея тримає заряд близько 3-5 днів, а дорогі моделі заряджають раз на 2-3 тижні. Якщо вибрано електрощітку на батарейках, вони розрядяться швидко.

Важливу роль у виборі пристрою грає і виробник. Краще віддати перевагу відомому бренду. Серед таких компаній – Philips, Oral-B, Xiaomi, Ardesto, Sencor.

У дорогих пристроях є кілька режимів роботи. Можна вибрати делікатне очищення, відбілювання, стандартний режим, масаж ясен. Але більшість цих опцій для дитини не такі важливі, крім того, вони помітно збільшують вартість щітки. Для дітей важливою є сама гігієна ротової порожнини, а батьки повинні привчити їх чистити зуби двічі на день.