Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як вибрати дитячий самокат?

31 серпня 2021 4571

Якщо ваша дитина помітила самокати на вулиці й сам хоче покататися з вітерцем, то чому б не дати їй цю можливість? В першу чергу такий засіб пересування - це спосіб розвивати координацію, покращувати кровообіг і сприяти розвитку м'язової маси.

Але при цьому варто стежити за дитиною під час таких прогулянок. Для правильного розвитку опорно-рухової системи дитина повинна вчитися відштовхуватися обома ногами. Тоді м'язи та суглоби правильно працюють і поступово набувають навантаження.

Самокат: для якого віку підходить?

Самокат для дитини бажано підбирати вже після того, як малюк впевнено встане на ноги. В основному самокат вибрати дитині можна вже після виповнення півтора року. Але якщо дитина злякалася такого способу пересування або погано справляється з утриманням рівноваги, то можна знайти альтернативні варіанти.

Відмінним варіантом, який розвиває вестибулярний апарат і вчить малюка розподіляти навантаження на тіло, може стати велобіг самокат дитячий, цей засіб володіє достатніми для такого віку властивостями. Основні переваги використання такого засобу:

  • розвивається координація рухів;
  • зосередження йде на управління і рух;
  • задіюються практично всі м'язи дитини.

Варіант з біговелом буде зручним для дітей від року до чотирьох. Після того як дитина зможе легко тримати рівновагу та управляти власними діями, можна вже вибрати самокат для дитини 2 років, слідуючи спеціальним вимогам з боку безпеки.

Три обов'язкових фактора при покупці самоката

Отже, під час пошуків гарного варіанта бажано спиратися на вже заготовлені вимоги. Сприятливий вплив самоката на здоров'я і фізіологічні особливості малюків помітно тільки при правильному використанні та підборі цього транспортного засобу. Тому поговоримо, як правильно вибрати дитячий самокат і на що звертати увагу в першу чергу.

Висота керма
Важливо в першу чергу вибирати будь-який дитячий транспорт в залежності від зростання. Оскільки дитина швидко виростає, на наступне літо самокат може вже стати незручним. Альтернативний варіант - регульована ручка. За цією ознакою самокати ділять на дві категорії:

  • регулювання ручки по висоті;
  • ручка з фіксованою довжиною.

Останній варіант буде корисним у разі, коли ваша дитина вже сповільнюється в зрості у висоту.

Оптимальна висота керма розраховується як відстань від п'ятки до руки, зігнутою в лікті під прямим кутом. При цьому в ідеалі висота ручки може бути приблизно на 7 см більше. У нормальних умовах руки повинні знаходитися в районі сонячного сплетіння під 90° відносно тіла. Коли дитина катається на самокаті, важливо, щоб спина залишалася рівною. Точно не можна вибирати кермо, яке вище. Тоді транспорт гірше піддається управлінню.

Колеса: що точно потрібно і від чого відмовитися?

Сучасні самокати можуть бути двоколісними й триколісними. У конструкціях з трьома колесами підвищується стійкість. Тому, якщо перед вами дилема, як вибрати дитячий самокат триколісний, варто спиратися на знання про самі колеса і їх матеріали.

Основні варіанти коліс і їх призначення:

  • пластмаса - відмінний варіант для малюків, які не розганяють і вимагають малого рівня амортизації;
  • поліуретан - не потребує додаткового підкачуванні та має зручну амортизацію;
  • гума - вартість нижча, але при цьому такі колеса доводиться постійно підкачувати.

Однак точно не можна купувати пластмасові колеса для дітей старше 5 років. Маса тіла буде занадто тиснути на них, тому хорошого результату годі й чекати.

Коли ви вирішуєте, як вибрати самокат для дитини, варто звернути увагу і на розмір коліс. Вузькі моделі підходять для паркових покриттів і спеціальних майданчиків, але на грунтовій дорозі або нерівностях такий варіант буде незручним. Так що вибирати потрібно і з урахуванням вашої місцевості.

Особливості корпусу

Останній важливий фактор при виборі дитячого транспорту - сам корпус і матеріали для нього. В першу чергу варто приділити увагу саме матеріалам. Пластик недовговічний, хоча досить легкий. Якщо ви хочете отримати самокат в тривале користування, то варто задуматися про покупку металевого корпусу.

Наприклад, алюміній також досить легкий, але має міцну основу. Такий корпус стає більш міцним, час від часу потрібно тільки оглядати підшипники на кермі та колесах, щоб продовжити час експлуатації.

Маневреність транспорту збільшується ще шляхом короткої платформи та низькою посадки. Тоді дитині стає легше управляти транспортом і швидше розвивати потрібну швидкість. Гальмо може розташовуватися біля заднього колеса або залишатися ручним.

Три основні рекомендації за віком

Тепер ви знаєте, на що звернути увагу в будь-якому випадку. Але варто визначатися і з різноманітністю варіантів в конкретному віці.

Самокат для двох років

Для дитини у два роки їзда стає тільки початком навчань. Тут основний пріоритет встановлюється на вміння тримати рівновагу. Зріст дитини в цьому віці приблизно досягає 80 см. Тому самокат повинен мати наступні характеристики:

  • висота керма 50-65 см;
  • три колеса (два спереду й одне ззаду);
  • ширина платформи повинна вільно вміщати обидві ноги.

Керувати таким транспортом стає набагато простіше. При цьому утримувати рівновагу досить просто шляхом широкої, але ергономічною платформи.

Самокат для трьох і п'яти років

Головна відмінність самокатів на цьому етапі - висота розташування керма. Тут вже зріст збільшується до 100 см, відповідно, і ручка повинна знаходитися вище. Також самокат для дитини 3 роки повинен мати ту ж конструкцію: два колеса на передній частині та менше колесо знаходиться ззаду. Тоді малюкові буде простіше самостійно управляти своїм транспортом.

Цікаве доповнення - підсвічування, яке постійно змінюється або має декілька режимів. Так поїздки в парку стають для малюка цікавіше. А ось самокат для дитини 5 років терпить вже часткові зміни. У такому віці дитина вже може повністю самостійно водити транспорт і координувати всі рухи.

Тоді тільки батьками вирішується, який краще самокат для дитини 5 років. Ви можете спиратися в цих знаннях на навички свого малюка, вміння триматися верхи на самокаті. Якщо це виходить добре, то варто вже звертати увагу на моделі з двома колесами.

Також тут важливо приділяти увагу аксесуарам в екіпіровці. Оскільки з віком дитина починає збільшувати швидкість, то і ймовірність падінь зростає. Без цього не обійтися, а от убезпечити - найкраще рішення. Тому, коли вирішуєте вибрати самокат дитині, зверніть увагу і на шоломи, наколінники та налокітники. В ідеалі ще й додати рукавички на долоні.

Самокат в 12 років

З 5 до 10 років в пристрої самоката для дитини нічого в цілому не змінюється. Батькам вигідніше знайти тут модель з регульованою ручкою і досить широкою платформою, щоб продовжити час використання. Так дитина зможе комфортно їздити на своєму транспорті кілька сезонів.

Тому після цього вікового рубежу питання, як вибрати самокат для дитини 12 років, вже стає більш актуальним. Тут варто обачніше звертати увагу на такі елементи:

  • гальма - зазвичай працюють при натисканні;
  • підшипники на колесах - дозволяють набирати потрібну швидкість і довго тримати її без шкоди для конструкції;
  • жорсткість коліс - залежить від навичок дитини, для новачків краще низький показник;
  • система складання для компактності й зручності.

Головне тут - пам'ятати, що і сам підліток вже може оцінювати бажану модель самоката. Прислухайтеся до думки дитини та вибирайте самокат спільно.