Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як прати та сушити конверт для новонародженого?

26 лютого 2021 5695

Зовнішній вигляд конверта для новонародженого часто призводить батьків у збентеження: чи можна прати такий щільний виріб, особливо, якщо він тримає форму? Або після води й порошку він втратить свої властивості? Поспішаємо розвіяти всі побоювання - прати дитячий конверт можна й потрібно, як і звичайну ковдру або плед, адже після покупки ви не можете бути впевнені, де й скільки він зберігався, а при використанні на ньому осідає пил і бруд з кожної прогулянки. Головне - обрати правильний режим і температуру.

Як прати конверт-ковдру, щоб він прослужив довго?

Насамперед ми рекомендуємо перевірити ярличок виробу: зазвичай там вказані матеріали та режим прання, який для них підходить. Але, крім цього, є й загальні рекомендації в залежності від наповнювача і текстилю.

Конверт з синтетичним наповнювачем

Вироби з синтетичним наповненням відносять до популярних і доступних. Всередині може бути класичний синтепон або більш сучасні його аналоги холлофайбер, файберпласт та інші. Про те, як вибрати конверт для новонародженого і яким матеріалами віддати перевагу, ми розповідали в нещодавній статті.

Синтетичний наповнювач не потребує особливого догляду, так що пральна машина цілком підійде для чищення такого чохла. Вибирайте температуру до 40°С і віджим до 800 оборотів й не періть його разом з іншими речами. При сушці потрібно ретельно розправити конверт, щоб він не деформувався, частіше струшувати та перевертати виріб. Якщо в пралці є режим захисту від складок, сміливо вибирайте його - спростить сушку.

Конверт з наповнювачем з вати

Вата як наповнювач зустрічається набагато рідше, ніж синтетичний матеріал, але, якщо такий виріб все ж потрапив до ваших рук, періть його за температури до 40 градусів і низьких оборотів, щоб наповнювач не збився в грудочки. Також можна випрати його вручну: просто намильте зовнішній шар конверта і змийте потоком з душу, але ні в якому разі не замочуйте, інакше вата зіб'ється в один клубок!

Сохнути ватний конверт буде довго, так що розкладіть його в гарно провітрюваному місці або недалеко від джерела тепла. Під час сушіння не забувайте регулярно перевертати й збивати конверт.

Бавовняний конверт

Виріб з натурального текстилю прати найпростіше. Бавовна не боїться температур і не витягується при сушці, але, щоб зберегти зовнішній вигляд (особливо, якщо конверт ошатний), краще віддати перевагу щадному режиму і температурі до 50 ° С. Якщо на конверті є декор, банти або рюші, краще прополоскати його руками й дати стекти воді, перш ніж розвішувати для сушіння.

Конверт з вовни

Доглядати за виробом з наповнювачем з вовни набагато складніше, ніж за синтетичним. Вовна вимагає особливої уваги, через неправильне прання вона може стати жорсткою. Так що ставте найделікатніший режим пральної машини, температуру води 30°С і віджим 600 оборотів, а сушіть в розправленому стані в горизонтальному положенні, щоб дитяча річ не витягнулася.

Мийний засіб краще вибирати спеціально для вовни. Це може бути як порошок, так і рідкий гель.

В'язаний конверт

Щоб уникнути усадки, періть вручну або в делікатному режимі пральної машини. Вибирайте температурний режим 30-40°С в залежності від складу ниток та віджим на невеликих оборотах. Щоб в'язаний виріб не деформувався, сушити його слід в горизонтальному положенні.

Конверт із овчини

Більшість речей з натурального хутра прати заборонено, так що перед тим, як прати ковдру для новонародженого з підкладкою з овчини, обов'язково загляньте в етикетку. Якщо прання допустиме для вашої моделі конверта, то проводити її можна лише тим способом, що вказаний в інструкції, інакше ризикуєте зіпсувати недешеву річ.

Пам'ятайте, що овчину завжди перуть за низьких температур, без віджиму. При чищенні краще не використовувати пральний порошок, тому що він погано вимивається з хутра і псує зовнішній вигляд.

Але по можливості прання овчини краще уникати. Цей матеріал дуже непередбачуваний і може деформуватися через воду або мийні засоби. Почистити хутро можна різними сухими методами, а при сильному забрудненні звернутися в хімчистку.

Чимало конвертів мають м'яку підкладку з внутрішньої сторони, через що перед батьками постає питання: як прати конверт з плюшу або флісу? Але нічого складного в догляді за цим штучним матеріалом немає. Просто виставте делікатний режим за 30 градусів, використовуйте пом'якшувальний гель для дитячих речей і уникайте сильного віджимання. Гладити плюш не варто, інакше він втратить свою ніжну текстуру і вигляд, але ви можете відпарити виріб з іншого боку.

Також паровий режим праски або пароочисник може врятувати, якщо у вас немає часу на прання конверта, наприклад, ви купили його на виписку в останній момент. Гарячий пар вбиває мікроби і алергени, і ви зможете використовувати його без побоювань за здоров'я малюка.

Який засіб вибрати для прання?

Найголовніша вимога - це безпека для дитини. У відомих виробників побутової хімії зазвичай є цілі лінійки для дітей з гіпоалергенним складом, але іноді доводиться вибирати спеціальний засіб для матеріалу. Наприклад, конверт з мембраною не можна прати звичайним дитячим порошком, потрібен особливий гель. В такому випадку вивчіть склад і переконайтеся, що в ньому немає фосфатів, ароматизаторів та барвників, а при пранні запустіть додатковий цикл полоскання, щоб ретельно вимити засіб.

Для прання конвертів однаково підходить і гель, і порошок, але, якщо у виробі є явна структура або в'язка, краще використовувати рідкий засіб - він не осяде у складках текстилю. Також з обережністю використовуйте порошок з темними тканинами: іноді він розчиняється не повністю і залишає розводи, що вимагають додаткового полоскання.

Купити конверт для новонародженого і підібрати засіб для його прання ви можете в мережі магазинів Avtokrisla.com. Чекаємо вас в гості в наших офлайн-точках, а також готові надати консультацію за номером гарячої лінії та в соцмережах?