Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як складати коляску: повноцінний туторіал для батьків

8 лютого 2021 17973

Сучасна дитяча коляска - це зручне пристосування, яке сьогодні відрізняється компактністю і продуманістю. Нові моделі можуть складатися і перетворюватися в невелику конструкцію, яка не займає все місце в коридорі та поміщається в автомобілі. Розберемо основні принципи складання колясок для малюків. Що повинні знати батьки, бажано до того, як вони оплатять покупку?

Моделі, які можуть стояти в складеному вигляді

Традиційно в комплекті з коляскою для дитини йде і докладна інструкція, як складається механізм. Супроводжується текст навчальними зображеннями, які допомагають краще зрозуміти принцип. Але краще заздалегідь дізнатися такі тонкощі й вибирати підходящу модель для новонародженого вже з урахуванням цього фактора.

Отже, складанню піддаються практично всі коляски. Прогулянкові коляски зазвичай роблять це за принципом «книжки», у тростин - свої нюанси. При цьому деякі моделі можуть задіяти сам прогулянковий блок і поміститися в зручну переносну сумку. Так скласти коляску в машину стає набагато простіше. Для того, щоб помістити коляску в автомобіль в складеному вигляді, потрібно зіставити розміри багажника і габарити зібраного засобу.

Тип книжка: як складається модель?

Принцип «книжки» зазвичай стосується більш громіздких моделей, тому навіть в складеному вигляді вони виглядають досить потужно (розмір можна порівняти з середньою валізою), але компактно. Тому їх без проблем можна перевозити з собою в машині або їхати з ними в громадському транспорті. Складаються вони поперек осі та виглядають як дві частини книги - сидіння і спинка.

Алгоритм складання візка книжки виглядає таким чином:

  1. Зупиняєтеся позаду коляски.
  2. Тягнете на себе спеціальні важелі, які знаходяться по обидва боки та розташовані на каркасі.
  3. В той самий час потрібно натиснути ногою на важіль, який розташований внизу.
  4. Коляска продовжує самостійно зменшувати свої розміри.
  5. Вручну допоможіть транспортному засобу закінчити процес.
  6. Результатом буде клацання.

Якщо клацання в кінці немає, то, швидше за все, проблема полягає в не вирівняних колесах. Для того, щоб пристрій повністю закрився, потрібно попередньо поставити всі колеса прямо. Тоді вони не будуть перешкоджати повноцінному закінчення процесу. Тепер ви знаєте, як скласти коляску, але що щодо розбирання? Як знову перетворити компактну упаковку в повноцінний транспортний засіб?

Алгоритм розбирання схожий:

  1. Знайдіть ті ж важелі на корпусі.
  2. Потягніть їх вгору.
  3. Допоможіть візку повністю прийняти потрібне положення.
  4. Зафіксуйте і спинку, і сидіння (сигнал - клацання).

Після цього коляска готова до експлуатації. Тепер ви можете вирушати з малюком на прогулянку.

Тростина: особливості виду

Принцип, як скласти коляску тростину, повністю відрізняється. Тростина згинається вздовж своєї осі. У складеному вигляді така коляска дійсно нагадує витягнуту парасольку. Виглядають вони більш компактно, є мобільними. А для зручного перенесення часто в таких моделях є ручка.

Для того, щоб скласти коляску тростину, потрібно:

  1. Знайти на спинці або поперечній рамі спеціальний гачок.
  2. Підняти його (якщо буде зручніше, то можете зробити це ногою).
  3. Нахилити ручки вперед.

Після виконання цих дій коляска починає самостійно складатися. При цьому коліщатка залишаються на зовнішній стороні. Іноді захисні гачки можуть перебувати не тільки на спинці, а й на підлокітниках або на самих ручках.

Тепер поговоримо, як розкласти дитячу коляску за принципом «тростина». Зазвичай основний принцип не відрізняється, навіть якщо моделі мають різні конфігурації. Потрібно для початку зняти фіксацію з шасі шляхом підняття кліпси. Вручну допоможіть колесам, які знаходяться біля ручки, стати в потрібне положення. Розправте тканину, нащупайте (можна ногою) поперечину - саме вона є каркасом транспорту. Тисніть на перекладину, поки знову не почуєте клацання - воно означає повне розкриття механізму.

Як скласти коляску і прогулянковий блок?

Коляски-трансформери зазвичай складаються окремо з рами з шасі та декількох прогулянкових блоків, які можуть заміняти один одного. До цих блоків відносяться:

  • люлька;
  • прогулянковий блок;
  • автолюлька.

У моделях колясок 2 в 1 і 3 в 1 є особливість в збірці та розбиранні. В першу чергу потрібно прибрати саму люльку або той прогулянковий блок, який її заміщав. Далі процес схожий: використовуйте спеціальну кнопку або важелі. Зафіксуйте все в необхідному положенні. Розбирати можна такими ж способами. В основному рама виконує всі дії сама, вам же потрібно простежити, щоб переглянути якість кріплення. Триколісну модель можна складати за таким же принципом.

Лайфхак: для того, щоб продовжити термін експлуатації, потрібно раз за сезон змащувати всі рухомі елементи. А після того, як заходите з вулиці в дощову погоду або взимку, протирайте їх сухою ганчіркою. Завжди дбайте про чистоту транспортного засобу і про догляд за ним.

Ще кілька порад зі збирання та розбирання колясок:

  • не додавайте сили: якщо щось не згортається, то проблема полягає не в поломці, а в неправильному зіставленні деталей;
  • при надяганні колеса на вісь потрібно злегка його прокрутити, щоб зіставити фігурні роз'єми;
  • капюшон повинен бути опущеним до максимально можливого положення;
  • при відсутності спеціальної ручки переносять коляску, тримаючи її за металеву раму.

Складання коляски для зручного транспортування насправді є простим завданням. Головне - пам'ятайте, що потрібно діяти акуратно і просто - далі сучасні моделі зроблять все за вас. Не забудьте перевірити, чи зафіксувалося положення.

Тепер розберемо ще кілька нюансів, про які потрібно знати.

Зручна переноска

Компактність коляски для дитини сприяє тому, щоб зручно її переносити. Зазвичай маса такого транспорту не перевищує 5-8 кг, так що навіть тендітні мами можуть впоратися з цим завданням. Для комфортного транспортування на сучасних моделях є спеціальна фурнітура. Такі пристосування представлені:

  • ременем;
  • ручкою.

Обидва варіанти дійсно практичні. Вони спрощують роботу батьків. Тому при виборі відповідного для вас варіанту враховуйте ще й цей фактор, якщо плануєте брати з собою в поїздки люльку на колесах.

Компактне зберігання в сумці

Перенесення стає зручним ще й в тому випадку, коли у вас є спеціальна сумка. Ви збираєте дитячий транспорт компактно, після чого ставите його в чохол за розміром. Це дозволяє вберегти й саму коляску, і салон машини від пошкоджень і бруду. З цією ж метою часто використовують і чохли для коліс: надягаєте їх на кожне колесо окремо та оберігаєте машину від появи плям.

Такий спосіб буде доречним, коли ви повністю відмовилися від експлуатації коляски. Вимийте її, помістіть в сумку і приберіть в сухе місце.

Інтернет-магазин avtokrisla.com пропонує досить великий вибір моделей з докладним їх описом. Ви можете переглянути каталог магазину, уточнити деталі, які вас цікавлять та придбати потрібний товар за кілька хвилин.