Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як випрати дитячу коляску в домашніх умовах?

14 серпня 2020 48655

 

Як би охайно ви не використовували коляску та не намагалися її вберегти, цілком уникнути забруднень не вдасться. Восени та взимку на вулиці зустрічає сльота, а влітку - пил та загазоване повітря, які з часом покривають дитячий транспорт шаром, що псує зовнішній вигляд. Внутрішню оббивку та матрацик у цей час чекає небезпека з боку маленького непосиди, особливо якщо ви часто влаштовуєте полуденок під час пересування.

Тому рано чи пізно тканина не лише набуває неохайного вигляду, але й стає джерелом бактерій, а це значить, що вам доведеться випрати коляску. Зробити це у домашніх умовах не так складно, як може здатися, особливо, якщо ви обрали модель зі знімними елементами. Але й нерозбірну коляску ви зможете почистити самостійно, щоправда, доведеться докласти більше зусиль.

 

Як випрати коляску з цільною конструкцією?

Коляску з нерозбірними блоками прати доведеться просто у ванні. Найскладніше це здійснити з трансформером і прогулянковою тростиною, в яких шасі невіддільне від сидіння. Помістіть транспортний засіб у ванну цілком та рясно нанесіть на її поверхні розчин з милом або порошком. Потріть коляску щіткою, прямуючи зверху вниз, а найбільш забруднені місця замочіть та заперіть через деякий час. Потім ретельно промийте коляску водою, поливаючи з душу, та залиште стікати.

Шасі протріть м'якою тканиною, щоб не пошкодити. Ремені та оббивку бампера при пранні не варто зминати, вони легко деформуються.

З універсальними колясками 2 в 1, де блоки йдуть окремо від шасі, впоратися простіше. Їх легше вмістити у ванні, але технологія така сама. Якщо збираєтеся прати люльку, перевірте, з якого матеріалу зроблений її каркас: пластик можна сміливо поливати водою, а ось дерево та фанеру мочити не можна. Тут доведеться обійтися вологою ганчіркою й мильною піною, щоб волога не проникла скрізь текстиль.

Сушити коляску потрібно в розправленому вигляді, бажано на свіжому повітрі у теплу погоду.

 

Чистка дитячої коляски зі знімним текстилем

Добре, якщо кожен елемент коляски (капюшон, оббивка люльки, бампер, чохли й т.д.) має кріплення, за допомогою яких текстиль можна відстебнути від каркаса. Але мало хто, обираючи модель, звертає на це увагу, зазвичай дитячий транспорт купують через надійність, вартість та зовнішній вигляд, тому у вашому випадку деякі деталі можуть виявитися суцільними.

Тому знімаємо все, що можливо, а решту доведеться прати так само, як цільну коляску. Іноді елементи доводиться відкручувати викруткою, не лякайтеся: якщо вони передбачені знімними, ви зможете прикріпити їх знову.

Знятий текстиль потрібно уважно вивчити. Для початку шукаємо ярлички зі складом, щоб визначити режим та температуру прання. Нерідко виробник використовує різні матеріали для кожної деталі, будьте обережні. Далі оглядаємо тканину на наявність плям, якщо є - видаляємо їх до прання.

Якщо на якійсь частині коляски є фрагменти з еко-шкіри, прати її не можна. Цей матеріал виготовляється з поліуретанової плівки, яку наклеюють на тканинну основу, тому при очищенні не використовуйте хлор, абразивні матеріали (наприклад, соду або наждачку) й не тріть щіткою. Як правило, забруднення легко видаляються м'якою ганчіркою, змоченою у мильній воді або миючому засобі. Якщо пляму не вдалося змити, спробуйте використати розчин води з нашатирним спиртом. Після очищення насухо протріть поверхню.

 

Як прибрати пляму з текстилю коляски?

  • Найчастіше коляски страждають від бруду, який розбризкують колеса. Від шасі його легко відмити вологою губкою, а ось на текстилі залишаються складні плями. Щоб їх видалити, струсіть бруд щіткою, а потім, діючи за інструкцією, нанесіть засіб для виведення плям для кольорових тканин. Після цього постраждале місце потрібно акуратно запрати.
  • Свіжі забруднення відразу видаляйте мильним розчином та щіткою.
  • Жирні плями від їжі або сліди від молока можна спробувати вивести засобом для миття посуду, в якому є речовини, що розчиняють жир. Якщо пляма застаріла, без спеціального засобу не обійтися.
  • Відіпрати цвіль з коляски можна нашатирним спиртом. Якщо уражені внутрішні поверхні, які не видно, також застосовують марганцівку. Нанесіть засіб на покриті грибком ділянки та залиште на півгодини. Потім протріть поверхню губкою та дозвольте їй висохнути.
  • Проти цвілі можна використовувати й сухий метод з крейдою: подрібніть звичайну білу крейду та розкладіть на місця з грибком, зверху накрийте чистим аркушем паперу, пропрасуйте його праскою. За необхідності повторіть, поки цвіль не зникне.
  • Плями від зелені виводяться сумішшю солі й соди, змішаної з невеликою кількістю води. Якщо пляма стара, спробуйте винний оцет або спеціальний засіб для виведення плям.

 

Машинне прання

 

 

Закінчивши з видаленням плям та сортуванням текстильних елементів, завантажте їх у пральну машину. Обирайте щадні засоби для білих, чорних або кольорових тканин відповідно до кольору вашої коляски. Якщо ярличок на текстилі знайти не вдалося, використовуйте делікатний режим за температури 30°C та переведіть віджим на мінімальну кількість оборотів, а за можливості вимкніть його. Так ви точно не пошкодите тканину.

 

Ручне прання

 

 

Підготуйте теплу мильну воду або розведіть у мисці дитячий порошок. Не використовуйте пральні порошки для дорослих, вони можуть викликати алергію у малюка. Помістіть туди знятий текстиль та  залиште на 40-60 хвилин, потім приступайте безпосередньо до прання.

М'яку тканину можна ретельно потерти руками, а ось для щільної краще використовувати щітку або губку з шорсткою поверхнею, за умови, що вона не залишає ворсинок. Найбільш забруднені місця натріть господарським милом та залиште на якийсь час, щоб потім відчистити щіткою.

Добре промийте текстиль, щоб на ньому не залишилося мильних плям. Тканину краще не віджимати, а дати воді стекти над ванною. Сушити текстиль слід в розправленому стані й далеко від сонячних променів і нагрівальних приладів, інакше він може деформуватися.

Зібрати коляску можна тільки після того, як всі елементи просохнуть. Дотримуйтеся інструкції або просто дійте у зворотному порядку. Перевірте всі кріплення перед тим, як відправитися на прогулянку.

 

Як випрати матрац з коляски?

Для початку потрібно розібратися, який наповнювач всередині вашого матраца. Кокосовий прати не можна, при попаданні вологи койра втрачає свої ортопедичні властивості й жорсткість. В такому випадку можна випрати чохол або скористатися професійною хімчисткою.

Для решти матраців допускається й ручне, й машинне прання, сушка - в розправленому положенні, без згинів.

 

Як випрати чохли для коляски?

Найчастіше чохли шиють з плащової тканини, тому плями у них не в'їдаються і добре відчищаються м'якими миючими засобами й щіточкою. Перед сушінням чохли віджимати не варто, просто проведіть долонею, щоб зігнати воду, або залиште її стекти самостійно.

При пранні чохлів не рекомендується використовувати кондиціонери, ополіскувачі та сильно ароматизовані засоби, оскільки вимити запах буде складно, а у дитини він може викликати алергію.

Тканинні дощовики й чохли для коліс легко витримують делікатне прання в машинці, але для сушки їх потрібно ретельно розпрямляти.

 

Догляд за коляскою

Як відомо, запобігти проблемі завжди простіше, ніж її вирішити, тому, якщо правильно доглядати за коляскою, можна звести до мінімуму зусилля для її очищення.

  • Не залишайте коляску під прямими сонячними променями надовго, ультрафіолет швидко знищує насичені кольори та псує матеріали.
  • Щоб в колясці не утворювався грибок, зберігайте її в сухому та теплому місці, де не буде утворюватися конденсат.
  • Зберегти матрацик в чистоті допоможе непромокальна пелюшка або чохол.
  • У сніг та дощ не забувайте користуватися дощовиком, навіть якщо коляска зроблена з непромокальної тканини або еко-шкіри.
  • Перед тривалим зберіганням коляску обов'язково потрібно очистити й висушити.
  • Перш ніж скласти коляску в багажник, переконайтеся, що на колесах немає бруду, який може забруднити текстиль в складеному стані. Використовуйте чохли для коліс.
  • Взимку дороги посипають сіллю та іншими речовинами, які шкодять не тільки матеріалу коліс, але й металу. Ополіскуйте або протирайте вологою ганчіркою шасі після кожної прогулянки.
  • Регулярно змащуйте осі та підвіски коляски машинним мастилом.

 

Тепер ви знаєте, як почистити дитячу коляску вдома та продовжити її життя. Адже так ви зможете використовувати дитячий транспорт кілька років, а після продати його або залишити для майбутнього новонародженого.

А для того, щоб коляска була надійною та якісною, інтернет-магазин Avtokrisla.com з радістю допоможе обрати модель і купити її найзручнішим чином. Для вас працює телефон гарячої лінії:

 

0-800-75-71-75 (безкоштовно)