Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 5000 грн та оплаті онлайн
0-800-75-71-75 Безкоштовно зі всіх номерів
Підбір за фільтрами

Як відучити дитину від соски: поради батькам

5 березня 2021 62040

Чимало батьків знають, як складно відучити дитину від соски. Причина цьому закладена у наших генах: смоктальний рефлекс важливий для виживання, малюки починають застосовувати його вже в утробі матері на ранніх етапах розвитку, а потім покращують навичку, коли починається грудне вигодовування. Саме тому дитина так прив'язується до своєї пустушки, адже з нею вона відчуває себе захищеною та спокійною.

Звичайно, смоктання пустушки дітьми сприймається по-різному: хтось не випускає її з рота цілу добу, хтось тягнеться до неї, коли відчуває тривогу або не може заснути, а хтось і зовсім не виявляє до неї інтересу. Тому, коли приходить час відучати дитину від соски, важливо зрозуміти, наскільки складна ситуація, щоб підібрати відповідний метод.

Коли час відучувати дитину від пустушки?

Перед тим, як відучити дитину від пляшки з соскою або пустушки, важливо зрозуміти, що нічого страшного в цих предметах немає і рано чи пізно малюк сам від них відмовиться. Тому не варто непокоїтися заздалегідь та забирати у крихітки соску, якщо їй тільки-но виповнилося півтора року. Можливо, скоро процес відмови відбудеться природним і безболісним чином. Страшилки про те, що пустушки порушують розвиток дитини та шкодять прикусу, залишилися давно позаду. Всі вони засновані на неправильному підборі й використанні пустушок.

Найчастіше пустушкам приписують дві проблеми: карієс і патологія прикусу. Виною першій зазвичай виступає не саме використання соски, а погана гігієна. Варто пам'ятати, що пустушка завжди повинна бути чистою, її слід регулярно мити та дезінфікувати, а також ні в якому разі не можна змащувати її цукром, варенням та іншими підсолоджувачами.

А ось на прикус соска дійсно може вплинути, якщо вибрати її без врахування вікових рекомендацій. Наприклад, серед асортименту пустушок Suavinex є варіанти для немовлят і дітей старшого віку. Вони відрізняються формою і розміром, щоб не тільки забезпечити комфорт, але й правильно розвивати порожнину рота.

Таким чином, використовувати пустушки й соски можна скільки завгодно, але мало кому з батьків хочеться, щоб їх малюк смоктав їх до випуску з дитячого садка. Тому зволікати не варто, краще братися за справу незадовго до виповнення двох років.

Як відучити малюка від пустушки: основні методи

На питання про те, як відучити дитину від пустушки Комаровський та інші дитячі педіатри відповідають однозначно: виключно педагогічними методами, роз'ясненням і хитрістю, ніяких медичних способів не існує. Якщо потрібно відучити дитину від пустушки в 3 роки, можна з нею поговорити або укласти договір, але з дітьми молодшого віку доведеться проявити винахідливість.

Швидке відлучення

Найшвидший, але й найскладніший як для малюка, так і для батьків метод. Щоб просто викинути улюблену пустушку дитини, потрібно бути готовими до подальших сліз та істерик, які можуть тривати кілька тижнів.

Аби допомогти дитині впоратися з її «втратою», займайте її новими іграшками, іграми, мультиками та прогулянками - все заради того, щоб вона не думала про пустушку. Якщо почнуться нічні капризи, обійміть і заколишіть. Головне - проявляти терпіння й увагу до дитини, адже вона звикла, що сон завжди проходить з соскою.

Поступове відлучення

Деякі діти проводять з пустушкою і дні, і ночі, ні на хвилину її не полишаючи. Якщо ваш малюк один з них, спробуйте відучувати його поступово. Цей спосіб менш травмує, але й займе більше часу.

Спочатку можна залишити пустушку на час сну, показати дитині, що використовувати її можна тільки в ліжечку, а в решту часу доведеться обходитися без неї. Прибирайте її якомога далі від очей малюка, щоб нічого не нагадувало про його звичку.

Якщо він вже свідомо сприймає історії, розкажіть, що вдень пустушка «йде гуляти», а повертається лише ввечері. Це допоможе йому усвідомити, що вдома її немає, а значить, доведеться терпіти до її «повернення».

Потім слід поступово привчати дитину засинати без пустушки. Спочатку він буде прокидатися і, можливо, вередувати, але крок за кроком цей період пройде.

Зміна смаку і запаху соски

Старий метод, який допоміг не одному поколінню: соска умочується в неприємний на смак, але натуральний продукт. Наприклад, в гірку каву або дуже темний шоколад. Таким чином дитина буде тягнути соску до рота, але кожен раз розчаровуватися через те, що вона перестала бути для нього «смачною». Але важливо пам'ятати, що деякі продукти можуть викликати алергію, тому до їх вибору потрібно підходити уважно.

Обрізання соски

Один з найбільш дієвих та популярних методів, за своїм принципом нагадує попередній: обріжте половинку соски, щоб малюкові було незручно утримувати її в роті. На питання й подив можна сказати, що її погризла мишка. Малюк навряд чи стане просити іншу, адже в його реальності існує тільки одна, улюблена, пустушка, а оскільки її більше не можна використовувати, він досить швидко самостійно від неї відмовиться.

Зміна звичок

Наприклад, ви привчили дитину, що перед сном вона завжди п'є молоко, потім бере до рота пустушку й відразу ж засинає. Тоді можна зробити якусь зміну звичного «ритуалу»: дати після молока печиво або перенести пиття молока на більш ранній час. А, можливо, зачитати малюкові казку на ніч. Так ви відвернете його увагу, і він перестане чекати, коли ви дасте йому соску.

Втрата пустушки

Коли відучити дитину від пустушки не виходить, доводиться йти на хитрість. Можна надійно заховати пустушку та запропонувати її пошукати. Якщо почнуться капризи, дозволити іноді її знаходити, але з кожним разом все рідше й рідше. Так дитина поступово відвикатиме від її використання.

Схожий спосіб можна провернути зі шнурком і дверима: прив'яжіть пустушку до дверної ручки так, щоб дитина не змогла її відв'язати, і скажіть, що ви теж можете цього зробити. Водночас можна придумати історію з чарівним шнурком або шкідливим гномиком, який це зробив. Перший час малюк буде ходити до дверей і смоктати пустушку, але незабаром йому це набридне.

Обмін пустушки

Іноді з дітьми простіше домовитися, ніж намагатися їх обдурити. Запропонуйте малюкові обміняти його пустушку на нову іграшку або розкажіть легенду про те, що, якщо покласти соску під подушку, на ранок замість неї з'явиться подарунок. Можливо, малюк захоче це перевірити.

Дозвольте дитині самостійно прийняти рішення

З малюком старше двох років можна спробувати домовитися про відмову від соски. Розкажіть йому, що прийшов час її викинути, адже він вже дорослий. Якщо погодиться, можете разом кинути пустушку у відро для сміття.

Всі ці методи можна комбінувати та поєднувати або придумати свої. Головне - не здаватися перед істериками й примхами дитини та, якщо вже вирішили відучити малюка від соски, твердо стояти на своєму.

Які методи відлучення від соски неприпустимі?

Соромити та лаяти малюка - не найкраща ідея. Це може мати поганий вплив на його психологічний розвиток, спровокувати комплекси й травми. Особливо негативно позначається порівняння його з іншими дітьми. Кроха не повинен відчувати себе гірше інших через те, що всюди ходить з соскою.

Змащувати пустушку гірчицею, перцем або різними мазями не можна. Вони можуть не тільки спровокувати опік слизової або алергію, а й викликати розлади в роботі шлунку.

Не варто вигадувати страшилки, щоб змусити малюка відмовитися від соски, інакше досягнете лише його переляку.

Купити якісну пустушку або соску від таких відомих брендів як Chicco, Suavinex і Avent ви можете в мережі магазинів Avtokrisla.com. Всі товари для дітей сертифіковані та перевірені, так що ви можете бути спокійні за здоров'я малюків. Переглянути асортимент можна не лише на сайті, але і в оффлайн магазинах у великих містах України.